سوالات متداول گوگل ادوردز

1دلیل نیاز کمپین گوگل ادوردز به مدیریت و بهینه سازی ماهانه چیست؟
کمپین های شما نیاز به مدیریت و بهینه سازی منظم دارند تا هر بار نسبت به قبل بهتر عمل کرده و به شما این اجازه را بدهند تا آن ها را گسترش دهید. اعمال تغییراتی مانند ایجاد گروه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی جدید، متوقف کردن تبلیغات و یا کلیدواژه های نا کارآمد، ارائه پیشنهاداتی در رابطه با کمپین های جدید و ... .
2امکان انتقال اکانت گوگل ادوردز، از آژانسی به آژانس دیگر امکان پذیر است؟
بله، شما به سادگی می توانید اکانت خود را به هر دلیلی با تمامی محتویات و امکانات درونش به آژانس دیگری انتقال دهید. کافیست آژانس مورد نظر دسترسی اکانت شما را به دست آورد.
3آیا از نظر عملکردی، گوگل ادوردز همانند سئو سایت است؟
در حقیقت هر دو به افزایش ترافیک ورودی سایت و به برندینگ تجارت شما کمک می کنند، منتها نتیجه با ادوردز در مدت زمان کوتاه تر و با صرف تلاش کمتری به دست می آید. با ادوردز شما می توانید تعداد زیادی کلمه کلیدی را هدف قرار دهید در صورتی که برای عملکرد بهتر سئو بایستی تعداد محدودی کلمه کلیدی بر گزینید.
4تفاوت گوگل ادوردز و گوگل ادسنس در چیست؟
تفاوت پایه و بنیادی بین ادوردز و ادسنس کسی است که این پلتفرم ها برایش طراحی شده اند. ادوردز برای تبلیغ کنندگان و ادسنس برای ناشران، و یا صاحبان وب سایت ها است.
5آیا با نمایش تبلیغ در گوگل، هزینه ای از حسابمان کسر می شود؟
خیر. از مزیت هایی که گوگل در اختیار تبلیغ کنندگان قرار داده است عدم کسر از حساب با تنها مشاهده تبلیغ در نتایج جستجو است. تنها هنگامی شما هزینه ای پرداخت می کنید ویا شارژ می شود حسابتان که شخصی بر روی تبلیغ شما کلیک کند.
6تفاوت CPC با PPC در چیست؟
CPC به معنای هزینه هر کلیک است و PPC به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است. به عبارتی CPC ارزش هر کلیک را مشخص می کنند و PPC روش پرداخت را تعیین می کند.
7امکان عودت شارژ اکانت گوگل ادوردز وجود دارد؟
بله. هیچ نگرانی ای در رابطه با شارژ کردن حسابتان و احتمال عدم بازگشت آن نداشته باشید. به محض درخواست شما در کمترین زمان ممکن، هزینه ای که برای شارژ حسابتان پرداخته اید، به شما بازگردانده می شود.
8حتما باید ساخت اکانت گوگل ادز را به آژانس های فعال در این زمینه سپرد؟
نه لزوما. اگر می توانید از IP غیر ایرانی استفاده کنید و همچنین دارای حسابی بین المللی هستید، می توانید اکانتتان را خودتان ایجاد کنید و مدیریت آن را نیز به عهده بگیرید. به دلیل تحریم بودن ایران، برای انجام پرداخت ها بایستی از حسابی بین المللی استفاده کنید، آژانس های گوگل ادوردز، مانند ساناسل، به عنوان پارتنر گوگل عمل می کنند و کار را برای شما بسیار ساده تر می کنند.
9آیا گوگل ادوردز برای تمامی انواع بیزینس ها کارآمد است؟
همانطور که می دانید روزانه هزاران جستجو در گوگل انجام می شود که قطعا بخشی از آن ها مرتبط با کسب و کار شما است. پس پاسخ به این سوال بله است. شما با هر بیزینسی، با ایجاد یک تبلیغ قوی، می توانید نتیجه دلخواهتان را بگیرید.
10زمان مشخصی جهت برگزاری مزایده های گوگل وجود دارد؟
جستجو هایی که کاربران در موتور جستجوی گوگل انجام می دهند، توسط گوگل پردازش می شود. متناسب با آن ها، میلیارد ها مزایده در گوگل برگزار می شود که حین این مزایده ها تبلیغات برتر با توجه به هزینه پیشنهادی تبلیغ کننده و کیفیت آگهی منتخب نمایش در صفحات برتر نتایج جستجو می شوند. پس خیر، در هر لحظه، مزایده ای در حال برگزاری می باشد.
11مزایده گوگل ادوردز به چه صورت انجام می شود؟
مزایده را هم می توان به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک به انجام رساند. بهترین حالت، مدیریت مزایده به صورت دستی است تا کنترل و تمرکز کامل بر روی روند فرآیند داشته و بتوانید به صورت لحظه ای تغییرات را اعمال بفرمایید. در مزایده، به ترتیب تبلیغ هایی که دارای امتیاز کیفی بیشتر و همچنین هزینه بیشتری هستند پوزیشن های بهتری در صفحات نتیجه را از آن خود می کنند.
12نقش کلمات کلیدی منفی در گوگل ادوردز چیست؟
به همان میزان که کلمات کلیدی مورد جستجوی کاربران اهمیت دارند، کلمات کلیدی منفی نیز حائز اهمیت هستند. هدف از ایجاد تبلیغ، نمایش آن به افرادی است که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند. با استفاده از کلمات کلیدی منفی، مانع نمایش تبلیغتان به جستجو های نامربوط و ناکارآمد خواهید شد.
13آیا با تبلیغات در گوگل می توان تفاوتی در جایگاه سایت ایجاد کرد؟
با کلیک بر روی تبلیغ، کاربر وارد صفحه فرود یا لندینگ شما می شود که این صفحه بخشی از سایت شما است. با افزایش کلیک افراد، ترافیک ورودی سایت افزایش می یابد. این افزایش ترافیک تاثیر قابل توجهی در پوزیشن سایتتان در گوگل می تواند داشته باشد.
14تفاوتی در شارژ اکانت گوگل ادوردز با ارز های مختلف وجود دارد؟
خیر. معیار اصلی گوگل در تعیین نرخ کلیک و تبلیغات در گوگل دلار آمریکا است که گوگل تمامی نرخ های خود را نسبت به این واحد ارزی ثابت نگه می دارد. پس ارزی که شما به وسیله آن اقدام به شارژ اکانت خود می کنید تفاوتی در نتیجه تبلیغ و هزینه نهایی ایجاد نخواهد کرد.
5 (100%) 10 votes
تبلیغات در گوگل گوگل ادوردز